Мета: узагальнити та
систематизувати вміння та навички учнів з даної теми; розвивати мислення,
обчислювальну культуру, техніку усного рахунку, навики самостійної та групової
роботи; виховувати інтерес до предмета та наполегливість.
Обладнання: кросворд, картки №1, №2
та №3.
Хід уроку:
1. Організація
класу та мотивація учбової діяльності:
На
попередніх уроках ми вчились виконувати дії над десятковими дробами. Сьогодні
на уроці ми узагальнимо та систематизуємо отримані знання та навики з цієї
теми.
Урок ми проведемо в формі змагання і для цього
ми заздалегідь розділилися на чотири команди. Досягнення кожної команди будуть
заноситися до турнірної таблиці по якій в кінці уроку ми виявимо переможця.
2. Перевірка готовності команд:
Кожна
команда виділяє по три консультанта, які перевіряють правильність виконання
домашнього завдання в командах суперників.
До
турнірної таблиці заносяться результати перевірки: кожне не виконане завдання
учасником оцінюється –1 бал, а невірно виконане –0,5 балів.
3. Розминка:
Кожна
команда отримує текстово–числовий кросворд. Розгадавши його можна отримати 8
балів. Розминка припиняється тоді, коли одна з команд розгадає ключове слово
«Пролісок». Результат розминки заноситься до турнірної таблиці.
Після
розгадки вчитель зачитує інформацію:
Пролісок – це найперша квітка.
Здатна витримувати морози до –10ºС. Чашечка квітки, наче маленьке дзеркальце,
що поглинає перші промені сонця.
КРОСВОРД
1.
|
|||||||
2.
|
|||||||
3.
|
|||||||
4.
|
|||||||
5.
|
|||||||
6.
|
|||||||
7.
|
|||||||
8.
|
(1,184 : 3,2 + 0,832 :
0,4) : 0,5 + 1,5
|
|||||||
Рядок коду:
|
|||||||
0,37
|
0,64
|
2,08
|
4,9
|
2,8
|
2,45
|
49
|
6,4
|
Н
|
К
|
У
|
И
|
А
|
П
|
Р
|
Ш
|
1. (х – 0,95) ∙ 0,18 = 0,549;
2. (8,5 – х) ∙ 7,2 = 37,44;
|
3. (41,9 –
у) : 4,7 = 3,5;
4. 12,5 ∙
у – 3,25 = 4,25.
|
||||||
Рядок коду:
|
|||||||
25,45
|
33
|
6
|
4
|
12
|
3,3
|
8,12
|
0,6
|
Б
|
О
|
С
|
З
|
А
|
У
|
К
|
Р
|
1.
0,02 : 0,004.
2.
Яке число записується в два поверхи?
3.
1,25 ∙ 80.
4.
Властивість множення.
5.
0,8 ∙ 640 + 0,8 ∙ 360.
6.
Компонент дії ділення.
7.
2,8 : 0,07.
8.
Як називається фігура, яка складається з двох променів,
що виходять з однієї точки?
4. Мандрівка по зоопарку:
Кожна
команда отримує КАРТКУ №1, виконавши завдання і отримавши ключове слово
«Шипун», отримує КАРТКУ №2. Виконавши завдання отримує ключове слово
«Зубр». Мандрівка припиняється, коли одна з команд отримає два слова. Кожна вірно
відгадана літера оцінюється 1 балом. Результати заносять до турнірної таблиці.
Після
розгадки вчитель зачитує інформацію:
Лебідь шипун – найбільший
пернатий птах у Європі. Довжина його тіла становить 180 см , а вага – від 8 кг до 18 кг .
Зубр – найбільший звір фауни
України. Його маса може перевищувати 1 т, висота – 2 – 3 м , а тривалість життя – до 27
років.
КАРТКА №1: Виконайте дії і результат
кожної дії розташуйте в порядку спадання. В рядку коду знайдіть відповідну
літеру і отримайте слово.
Картка №2: Розв’яжіть рівняння. В
рядку коду знайдіть відповідну літеру. Складіть слово, знаючи що номер рівняння
відповідає позиції літери в слові.
5. Творчий відпочинок:
Виконуючи
отримане завдання кожна команда може проявити себе по творчому. Тим самим
отримати 5 балів за першу частину завдання та 5 балів – за другу.
КАРТКА №3: За коротким записом скласти та
розв’язати задачу.
І
- ?
ІІ
- ?, в 2,3 рази більше, ніж в І
ІІІ
- ?, в 3,4 рази більше, ніж в І
Разом
– 33,5
6. Підсумок уроку:
Підраховується
кількість балів, які набрала кожна команда та визначається команда переможець.
Кожен
учасник команд отримує оцінку, яка заноситься до журналу.
5. Домашнє завдання:
Скласти
кросворд (числовий або текстово-числовий) з ключовим словом «Масштаб».
Комментариев нет:
Отправить комментарий